YGA’dan döndükten sonra..

Özenle seçilmiş geleceğin liderleriyle olmak, öğretileri paylaşmak özel bir deneyim. Kendime, yaptıklarımı, düşündüklerimi değerlendirme; belki daha da iyileştirme şansı vermek için,sosyal sorumluluğumla ilgili farkındalığımı artırmak için, YGA’da bunu hem verip, hem alma fırsatı yarattığı için YGA’ya katılmak istedim ve oldu. ! Başardım ! Daha iyi dünya için hayal kurmama, hayallerimi projelendirmeme, hayata geçirmeme, çift kanatlı lider olma isteğimin artmasına destek oldu. Sıra dışı hikayeleri olan devlerin omuzlarına basıp yükselmek için çok iyi fırsat oldu benim için.

‘’Asıl amacım insan kaynakları  alanında kendimi yetiştirmek.’’ ‘Başarının gizi, ısrarla istemektir’ diyordum daha üniversite hayatımın başlarında. İleride çalışacağım pozisyonumu; daha önceden çok rahat, normal ve yeterli seviyede hız yapan bir arabaya benzetir iken daha sonra ise çok daha hızlı ve güçlü bir yarış arabasına dönüştürmekti benim hayalim.

Şuan ise buna benzer bir yarış içindeyim kariyer hayatımda. En önemlisi; severek, isteyerek, zevkle..

Liderlikte 2 anahtar vardır. Biri ‘hayal seçmek’ diğeri insanları buna ‘inandırmak’. Devir iletişim, teknoloji devri. Bu çağı yakalamak için kendisine güveni tam olan, donanımlı, vicdani zekası olan ve bilgi beceri, yetkinlikleriyle fark yaratan, fikri hür, kararlı yöneticilere ihtiyaç var ki bu liderler arkalarındaki kitleleri sürükleyebilsin.

‘‘Olgun insan güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceğini söyleyen adamdır’’. demişler. Ben de bu güzel söz ile noktalıyorum sözlerimi.

Şu hayatta öğrencilerin katılması için öyle bir liderlik programı yapılmalıdır ki hayatın içinden olmalı ve bizlerde tecrübe ederken öğrenmeliyiz.

Tıpkı YGA gibi..

Aybike Akgün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir