PLANLAMADIĞIMIZ BİR HAYAT YAŞIYORUZ..

Herkesin bir hayat çizgisi hayat yolu bir kaderi var. Bilinç seviyesi ne kadar yüksek olursa o yolda o kadar az taşlı olur. Mesleki olarak para ve başarı kazanmak her birimizi bağımsızlaştırır. Bu yüzden ekonomik bağımsızlığında ayrı bir önemi vardır. İnsanın hayatının her döneminde farklı öncelikleri oluyor. Önceki yaşantımızı bugün ile kıyasladığımızda tamamen farklı geliyor. O zamanlar kendimize eğlenceli bir sosyal hayat kurmuşken, çevremizde tek dili konuşan insanlar varken; bugüne baktığımızda farklı şeyler düşünüyor ve tasarlıyoruz. Farklı dilden konuşan insanlar arıyor ve iş hayatı, aile hayatının öneminin derinliklerinde boğuluyoruz.

**

Hayat= bize olanların bir bütünüdür.

**

Hayatta herkes iyi bir kişi, iyi bir lider, iyi bir yönetici, iyi birer anne ve baba olmak ister, çünkü o zaman takip edilen, izlenilen, bakılan, sözü ciddiye alınan, önemsenen biri oluruz. Kısacası vitrinle dükkân eşit olmalı. Vitrinde gördüğünü dükkânda bulamazsan büyük bir hayal kırıklığı yaşarız. Bir daha da o dükkâna giremeyiz.

Her şekilde insan ömründe kısa molalara ihtiyaç duyulur, gün ışığını en uzunundan yaşayarak kendimizde daha bir cesaret bulduğumuz anlardır bu anlar. Bazen her şeyi bırakıp gidesimiz geliyordur ya hani ..Yeni başlangıçlar için, enerji toplayıp yenilenmek için.. Sebebi muhtelif. Ne kadar fayda ediyordur gitmelerimiz bilmem ama tek bildiğim; her gittiğimiz yere kendimizi ve bizdekileri götürdüğümüz. Bir an dünyan değişiyor sıkıntın mı derdin mi varmış unutup gidiyorsun orda bulunduğun süre içinde bambaşka bir dünyaya geçiş yapıyorsun, hayat keşke hep böyle olsa diyorsun. İşte bu zamanları da planlayamayız.

Biz şimdi bazı şeyleri ilk kez yaşarken sanki dünyada sadece bizim başımıza geliyor sanıyoruz oysaki bu kadar insan ve bu kadar hayat ne yaşıyor? Tabii ki aynı şeyleri. Sadece etkilenme düzeyleri farklı o kadar. Planladığımızı yaşamıyoruz ki gelişigüzel yaşıyoruz bu hayatta. Biraz kaba olacak ama mekân aynı ziyaretçiler farklı… O yüzdendir ki;

    Sevdiğiniz şeyi kolay bulamazsınız, o yüzden kalbinizin çarptığı hiçbir şeyden vazgeçmeyin…

 

Bol renkli günler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir