Mülakat Simülasyonu için Uludağ Üniversitesi’ndeydik !

Günümüz iş hayatında iş bulmak ayrı bir proje yönetmek demektir.

Görüşmelere giderken nasıl ki fiziksel görünüşümüze özen gösteriyorsak, aynı şekilde bilgi, beceri ve yetkinliklerimize de o derece özen göstermeli ve hazırlanmalıyız.

Özellikle mülakat tecrübesizlikleri, görüşmenin heyecanı ile potansiyelimizi ortaya çıkaramamak, görüşme sonrası “keşke şöyle deseydim, keşke böyle yapsaydım” demek, aslında kendimizde var olan potansiyelimizin farkına varmadan ve hedef koymadan iş aramaya çıkmamızın bir sonucudur.

İşte öğrencileri bunlara hazırlamak için Uludağ Üniversitesi’ndeki genç, parlak zihinlerle bir araya geldik.

Uludağ Üniversitesi İnsan Kaynakları Topluluğu 24 Aralık’ta ayrı ayrı 6-8 kişilik öğrenci grupları için vakaya dayalı Mülakat Simülasyon çalışması gerçekleştirdi.İlk oturumuna Beyçelik Holding işe alım ekibi olarak bizler de dahil olduk. Böylece üniversite öğrencileri mezun olmadan önce mülakat deneyimi yaşamış oldu. Ayrıca öğrenciler ve mezunlar firmamızı yakından tanıma fırsatı buldu.

Bu nazik davetinden dolayı “Ulinka” toplıluğuna çok teşekkür ediyoruz..

2 thoughts on “Mülakat Simülasyonu için Uludağ Üniversitesi’ndeydik !

  1. AFE on

    Çok güzel bir etkinlik. Ulinka’yı bu organizasyonundan dolayı tebrik etmek lazım. Sizin gibi değerli bir İşe Alım Uzmanı’nı davet etmiş ve öğrencilerle buluşturmuş.

    Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir