Issız Ada

Çocukken en çok sordukları soru.. ‘Issız adaya düşseniz yanınıza alacağınız üç şey nedir?’ Küçükken bile hatıra defterlerinde ilk sırayı alan soru. Gerçekten de en net ve en doğru cevabı metafiziksel olarak bile verilemeyen bir soru bu. Issız ada, ben ve üç şey… Acaba ne olabilir?

Ne kadar çok meraklıymışız ıssız bir adaya düşmeye. Çocukken üçlemelerimiz oluyordu tabii; En yakın arkadaşım, su, battaniye. Kitap, havlu, gözlük. Veya annem, köpeğim, su. Bir tane daha; Deniz havlusu, mayo, güneş koruyucu krem. Biraz daha abartayım; Nescafe 3’ü bir arada diyen bile oluyorduJ

Özetle; Uzun yıllardır süre gelen, birçok insanın zihninde karmaşıklığa sebebiyet veren , bir zamanların en hit sorusu. Sana gerekli bi’şeyi alsan sevdiklerin dışarıda kalıyor. Hobilerine sarılsan, açlık baş gösteriyor. Açlığı sarsan, güvenlik sakata geliyordu. Bugünün gençlerine, çocuklarına ya da günümüz insanına bu soruyu sorsak çoğunluk yüzde yüz belli; cep telefonu. Çünkü cep telefonsuz nefesi kesilen, ruhu daralan, eli ayağı karışan bir milletiz biz. Yapılan araştırmada Türkiye akıllı telefon bağımlılığı şampiyonu çıkmış. Kullanıcılar günde ortalama 71.7 kez akıllı telefonlarına bakıyorlarmış. Yemekte, tatilde, plajda, trafikte, tuvalette bile öyle.

Varın siz düşünün. Size soruyorum. Başka bir şeye bu kadar baksak dünyamız çiçek gibi olmaz mıydı?

Güzel günler ve sevgiler..

Aybike Akgün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir