Bir Koç’unuz Var Mı?

 

İş arama süreci, kişide gerginlik yaratan, bunaltan, maddi ve manevi olarak ciddi sıkıntıya sokan bir süreçtir. İş arayışında değilseniz, yani memnun olduğunuz bir işiniz varsa bile hiçbir zaman her şey dört dörtlük değildir. Mutlaka, iletişimde zorlandığınız bir yöneticiniz, gerçekleştirmenizin zor olduğu performans hedefleriniz veya ilerlemeniz pek mümkün görünmeyen kariyer basamaklarınız vardır.

‘’Eğer bir koçunuz varsa’’ ve iş arama sürecindeyseniz; işe alımcı bakış açısıyla düşünmeniz için sizi destekleyecek, kendinizi masanın diğer tarafından görmenizi sağlayacaktır.

Henüz kariyer yolculuğunuz başlamadıysa, üniversite sürecinizi geleceğiniz için nasıl daha verimli hale getirebileceğinizi görmenizi sağlar.

Meslek belirleme veya meslek değişikliği konusunda zihninizdeki soru işaretlerini çözmenize destek olur.

Rahat hissetmek ve tecrübelerinden yararlanmak için iyi bir fırsattır.

Koç, sizin için CV hazırlamaz ancak kendinizi daha iyi ifade etmenin yollarını bulmanızı sağlar.

Koç, sizin yerinize mülakatlara giderek “olması gereken” yanıtları sizin adınıza vermez ancak potansiyelinizi doğru yerde ve zamanda, doğru şekilde sergilemenize destek olur.

Koç, size iş bulmaz ancak gelecekle ilgili hayallerinizi ve isteklerinizi netleştirmenizi sağlar.

Kariyer hedefimin zirvesinde ne olduğunu da sizlerle paylaşmadan edemeyeceğim.

‘’’Adler Learning İnternational’dan alacağım eğitim sonucu bu mesleği en iyi şekilde yapabileceğimi kanıtlayan bir Koçluk sertifikası sahibi olmak, ardından Kariyer ve Performans Koçu olmak 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir