Arkadaşlıklar, hazinelerdir

‘Bir somun ekmeği bölüşmek’ ya da ‘komşu komşunun külüne muhtaçtır’ gibi kullandığımız sözler tarihe mi karıştı ya da eski önemini yitirdi mi sizce?  Veya içtenlik, doğallık, sevgi ve sıcaklığın ortamda kendini hissettirdiği tadına doyulmaz muhabbetler eskiden olduğu gibi mi?

Anlaştığımız, sevdiğimiz hep beraber olduğumuz  insanları böyle tanımlarız; en iyi arkadaş ya da en yakın arkadaş. Eğer arkadaşlık samimi ve içtenlik taşıyorsa, eğer arkadaşım dediğin insan seni anlıyor, kendini senin yerine koyabiliyor, bunu sana hissettirebiliyorsa ve onunlayken sesli düşünebiliyorsan evet onlar en iyi arkadaşlarındır. Neden mi?

Kız arkadaşlığın en önemli yanı.. Yanında olduğun gibi olmaktır.

Çünkü gecenin köründe kalkar sana kahve yapar, dinler dır dırını. Çünkü göz göze gelince kahkaha patlatmak sadece kız arkadaşlara özeldir.

Çünkü kız arkadaşlarla sabaha kadar gülebiliriz ve sıkılabiliriz de. .

Eğer çok iyi kız arkadaşların varsa asla yalnız kalmayacağını hissedersin. Çünkü çok sevilirsin!

Kız arkadaşlığın tadı başkadır. Çünkü başta kadın olmak çok özeldir!

Anladım ki insanın bazı duyguları ölmez. Arkadaşlık, dostluk, paylaşmak varlıkla yoklukla ilgili bir şey değil. Ona değecek arkadaşı, dostu olmakla ilgili bir şey. Geçmişinden bir parça yaşadıklarının canlı tanığıdır. Ve geçmişten sağlam tanıklar getirebilmek önemli ve büyük bir güçtür bana göre.

Hayatta şansa inanırım, buna  dost bulmakta dahil..

Buradan üniversitenin bize tanıştırdığı ve hala iyi birer dost olarak görüştüğümüz Sema ve Sinem’e sevgiler..

Aybike Akgün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir